KÖZÖSSÉGI AKCIÓK

AZ ÍRNI-OLVASNI TUDÁS ÉS AZ OKTATÁS FEJLESZTÉSE
A VILÁGON MINDENÜTT

Az Alkalmazott Oktatástan pedagógusokból, korrepetáló központokból és iskolákból álló hálózata távolabbra is kiterjeszti a tevékenységét, hogy ne csak a saját területükön, hanem azon túl is javítsanak az írás-olvasási képességen és az oktatáson. Szemináriumok, workshopok és folyamatos, átfogó programok segítségével oktatócsapatok viszik el a tanulási technológiát a hátrányos helyzetű népcsoportoknak.

Egy ilyen projekt Haitin indult el, amikor a floridai Clearwater Academy egyik Alkalmazott Oktatástan oktatója önkéntes munkát végzett Haitin a 2010-es földrengés után. Tartott egy előadást a tanulási technológiáról több mint 400 szülőnek és diáknak, és ennek eredményeképpen Haiti egyik árvaházának és iskolájának igazgatója Clearwaterbe ment, hogy képzést kapjon a tanulási technológiából. A Clearwater Academy adományokat gyűjtött, hogy az iskolát az eredeti szalmakunyhóból szilárd téglaépületté építsék át – így új iskola született, amelyben minden diák megtanulja a tanulási technológiát.

DÉL-AFRIKÁBAN TÖBB MINT 20 000 TANÁRNAK TARTOTTAK ELŐADÁSOKAT, TANFOLYAMOKAT ÉS WORKSHOPOKAT A TANULÁSI TECHNOLÓGIÁRÓL.

Egy másik terjesztési tevékenység alkalmával az Alkalmazott Oktatástan angliai pedagógusai közül néhányan 2008-ban a tanulási technológiáról szóló szemináriumokat tartottak Ukrajnában. Az ennek hatására kialakult igény azt tette szükségessé, hogy korrepetáló központokat indítsanak, és ma már az állandó központok évente mintegy 300, a tanulási technológiáról szóló előadást tartanak diákoknak és tanároknak az egész ország iskoláiban. Babuskin kerületben az előadásokat átvették az állami iskolák tantervébe. Emellett az Alkalmazott Oktatástan oktatási projektekben működik együtt a Család- és Ifjúságügyi Minisztériummal Ukrajna egyik legnagyobb városában.

Az Alkalmazott Oktatástan oktatói elvitték a tanulási technológiát Bangladesbe is, ahol a népesség fele nem tud írni vagy olvasni. Az oktatók megalakítottak egy bangladesi tanulási csoportot, és nem sokkal később három iskolában kezdték el alkalmazni a tanulási technológiát. Miután több mint 100 tanulónak és tanárnak tartottak szemináriumokat a dakkai Jahangirnagar Egyetemen, Dakka polgármestere kijelentette, hogy a tanulási technológia a megoldás az ország írástudatlansági problémájára, és hivatalosan kérelmezte, hogy minden iskolában vezessék be a programot.

Az Alkalmazott Oktatástan a fejlett és a fejlődő országokban egyaránt képezi a tanárokat és a tanulókat, így segítve újjáéleszteni az oktatás teljes területét.

1975-től kezdve dél-afrikai szcientológusok az Education Alive (Élő Oktatás) zászlaja alatt előadásokat, tanfolyamokat és workshopokat tartottak a tanulási technológiáról. Mára már több mint 20 000 tanárt képeztek ki, akik több millió dél-afrikai gyereknek adták tovább a tanulási technológiát.

A tanulási technológiát eljuttatták Zimbabwébe – ahol 18 000 tanárt képeztek ki –, valamint Ghánába, Gambiába és Sierra Leonéba is. Az Education Alive-nak jelenleg Dél-Afrikában, Nigériában, Kenyában, Maliban, Etiópiában és Botswanában vannak irodái.

A Fülöp-szigeteken a középiskolások kimaradási aránya helyenként 30%-os, míg az általános iskolákban a diákok 75%-a írástudatlan. Ezért az Alkalmazott Oktatástan Nemzetközi Szervezete gyors és intenzív tanfolyamot tartott a tanulási technológiából 5000 fülöp-szigeteki tanárnak, akik ezt követően az ország három iskolájában kezdték el alkalmazni a technológiát.

Az eredmények elképesztőek voltak. Az első iskola az utolsó helyről indulva országos nyolcadik lett; a második országos rekordot állított fel a diákok teszteredményeinek javulása tekintetében; a harmadik pedig kisegítő iskolai státusból az ország legjobb iskolái közé küzdötte fel magát.

Kenyában egy Alkalmazott Oktatástan „mentőcsapat” 14 oktatót vitt végig a Hogyan tanuld meg? tanfolyamon Kisii város egyik árva gyerekeket tanító iskolájában. A tanulók teszteredményei rövidesen olyan sokat javultak, hogy a legrosszabbak közül induló iskola a legjobbak közé került a régió 270 iskolájának rangsorában. Ennek hatására kenyai oktatási tisztviselők kifejezték igényüket egy olyan országos tanterv iránt, amely magában foglalja a tanulási technológiát.

Az Alkalmazott Oktatástan tanárokat és tanulókat képez az oktatás minden szintjén, továbbá települések vezetőivel, kormányokkal és más intézményekkel működik együtt az oktatás területének újjáélesztése érdekében.